Zadzwon do nas

+48 730 686 868

Napisz do nas

biuro@klimaon.pl

×

Jeżeli mieszkanie znajduje się w budynku należącym do spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty lub zarządcy, to do jakichkolwiek prac na elewacji budynku konieczna będzie zgoda administratora. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora typu split jest ingerencją w budynek, a to wymaga uzyskania stosownego pozwolenia.

Dlatego też przed zakupem urządzenia warto dowiedzieć się, czy montaż będzie w ogóle możliwy i jakie wymagania powinno spełniać takie urządzenie. Może się bowiem okazać, że zarządca będzie miał własne wytyczne i wymagania związane z wielkością jednostki zewnętrznej, poziomem hałasu itd.

Zgoda wymagana jest zarówno w przypadku montażu klimatyzacji z jednostką zewnętrzną w mieszkaniach prywatnych, jak i w lokalach usługowych znajdujących się w budynkach należących do wspólnot. Trzeba pamiętać o tym, że montaż klimatyzacji bez zgody administratora budynku jest traktowany jako samowola budowlana, a na właściciela lokalu może zostać nałożona kara oraz obowiązek demontażu urządzenia i przywrócenia elewacji do stanu pierwotnego.